Genel

Aile Danışmanlığı Hizmetinden 108 Bin Kişi Faydalandı

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, ücretsiz aile danışmanlığı hizmetinin 81 ilde sunulduğunu ve bugüne kadar toplam 108 bin kişinin bu hizmetten faydalandığını açıkladı. Bakan Göktaş, aile bütünlüğünü koruma, aile içi ilişkileri düzenleme, evlilikte yaşanan veya yaşanabilecek sorunların çözümüne yardımcı olma amacıyla ülke genelinde danışmanlık, eğitim ve farkındalık çalışmalarının yürütüldüğünü vurguladı. Aile Danışmanlığı Hizmetleri üç ana kategoride sunuluyor: Aile Danışmanlığı: Ailelerin ihtiyaçlarına ve değerlerine göre özelleştirilmiş danışmanlık hizmeti, aile içi iletişim sorunları gibi konularda destek sağlıyor. Boşanma Süreci Danışmanlığı: Boşanma aşamasındaki çiftlere, bu süreci sağlıklı bir şekilde yönetmeleri için rehberlik sunuluyor. Bireysel Danışmanlık: Bireylerin kişisel sorunlarını ele alarak destek veriliyor. Bakan Göktaş, aynı zamanda e-Devlet sistemi üzerinden yapılan 24 bin başvuruya danışmanlık hizmeti sağlandığını belirtti. Bu sayede daha fazla vatandaşın hizmete erişebilmesi amaçlanıyor.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, ücretsiz aile danışmanlığı hizmetinin 81 ilde sunulduğunu ve bugüne kadar toplam 108 bin kişinin bu hizmetten faydalandığını açıkladı.

Bakan Göktaş, aile bütünlüğünü koruma, aile içi ilişkileri düzenleme, evlilikte yaşanan veya yaşanabilecek sorunların çözümüne yardımcı olma amacıyla ülke genelinde danışmanlık, eğitim ve farkındalık çalışmalarının yürütüldüğünü vurguladı.

Aile Danışmanlığı Hizmetleri üç ana kategoride sunuluyor:

  1. Aile Danışmanlığı: Ailelerin ihtiyaçlarına ve değerlerine göre özelleştirilmiş danışmanlık hizmeti, aile içi iletişim sorunları gibi konularda destek sağlıyor.
  2. Boşanma Süreci Danışmanlığı: Boşanma aşamasındaki çiftlere, bu süreci sağlıklı bir şekilde yönetmeleri için rehberlik sunuluyor.
  3. Bireysel Danışmanlık: Bireylerin kişisel sorunlarını ele alarak destek veriliyor.

Bakan Göktaş, aynı zamanda e-Devlet sistemi üzerinden yapılan 24 bin başvuruya danışmanlık hizmeti sağlandığını belirtti. Bu sayede daha fazla vatandaşın hizmete erişebilmesi amaçlanıyor. (BSHA – Bilim ve Sağlık Haber Ajansı)

  Okullar Ne Zaman Açılıyor ?

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu