Genel

Ünlü Doktor Karşıyakaspor’dan İstifa Etti

Op. Dr. Cem Karas Karşıka Spor Kulübünden İstifa Etti

Uzun yıllar Karşıyaka Spor Kulübünde şube başkanlığı ve yönetim kurulu üyeliğinde bulunan KBB Uzmanı Op. Dr. Cem Karas Karşıyaka Spor Kulübünden istifa ederek yönetim kurulu üyeliğinden ayrıldığını açıkladı. Bu ayrılışın sadece yönetim kurulu üyeliğinden ayrılış olduğunu açıklayan Op. Dr. Cem Karas, “taraftar ruhum ve gönül bağım elbette ki devam edecektir” dedi.

Op. Dr. Cem Karas şu açıklamalarda bulundu. Bugüne kadar gerek taraftarı, gerek şube başkanı ve gerekse yönetim kurulu üyesi olarak gönülden bağlı olduğum, maddi ve manevi anlamda zaman ve katkı sağlayarak her türlü zorluklarla, engellerle mücadele ederek değerli yöneticilerle tüm enerjimi vererek Kulübün her alanda ve anlamda daha başarılı olması için uğraştığım ve güzel işlere imza attığımı bildiğim Karşıyaka Spor Kulübündeki yönetim kurulu üyeliğimden bugün ayrılıyorum. Bu ayrılış sadece Yönetim Kurulu üyeliğimden ayrılış olup, taraftar ruhum ve gönül bağım elbette ki devam etmektedir. Bu gönül bağı ile Kulübümüzün değerli taraftarlarının ve camiamızın dile getirilmesini arzu ettikleri birkaç hususu yoğun olarak gelen çağrılarına daha fazla sessiz kalamayarak sizlerle paylaşmayı görev addediyorum. Kulübümüzün özellikle futbol branşında yaşamış olduğu hayal kırıklıkları ve diğer branşlarda yaşanan kurumsal olmayan bu çerçevede profesyonellikten uzaklaşan ve Kulübün etik anlayışı ve işleyişinden ayrışan yönetim şekli ve tutumu, yönetim kurulu üyeliğinden ayrılma kararını almamda önemli etken olmuştur.

Sayın Turgay Başkanımın Kulübümüz için yapmış olduğu fedakarlıkları ve çabaları asla görmezden gelinemez. Her yönetim işleyişi içinde zaman zaman anlaşmazlıkların, uyuşmazlıkların olması gayet normaldir. Zira, her türlü farklı görüş ve önerinin tek amacı Kulübün yararına, başarısına ve amacına uygun olacak kararlar alabilmek içindir. Bu çerçevede; çalıştığım dönem içinde zaman zaman Turgay Başkanımla muhalif olarak anlaşmazlıklarım, uyuşmazlıklarım elbette olmuştur. Ancak hayatının her evresinde en az bir spor dalında aktif şekilde emek vermiş biri olarak, takım ruhum bilincinin yönetim kadrosunda da olması gerektiği inancımla, Turgay Başkanımla birlikte çalıştığım dönemde kendisinin almış olduğu kararlarda maddi ve manevi anlamda hep yanında yer aldım.

  Eğitim Sendikaları, Yeni Milli Eğitim Bakanı Tekin’den Ne Talep Ediyor!

Reklam Karşılığı Anlaşma Yapmadım

Bu süreçte hiçbir muhalif gurup ile ya da kişi ile iş birliği içerisinde olmadım, hiçbir alacağımı istemedim, reklam karşılığı anlaşma yapmadım, Kulüp ve yönetimin menfaatine olmayacak hiçbir oluşumda yer almadım. Yanı sıra, Kulübün ve Yönetimin menfaatlerine ters düşmeyecek ama Kulübüme ve Yönetime herhangi bir katkı sağlamayacağını düşündüğüm fakat şahsı kariyerime fayda sağlayabilecek davet, oluşum ve/veya iş birlikleri içinde dahi bulunmadım. Dolayısıyla bu ayrılış sürecinde vicdanım tamamen rahattır. Diğer taraftan, yaşanan fikir ayrılıkları, hayal kırıklıkları ve yukarıda belirttiğim kurumsallıktan uzaklaşan yönetim şekli nedeniyle, mevcut yönetimin seçime giderek tekrar güven oyu alması ya da yeni bir yönetim kurulunun göreve gelmesinin Kulübümüz açısından çok daha değerli olacağı inancındayım.

Karşıyaka Tutkum Daima Baki Kalacak

Hepimiz çok iyi biliyoruz ki, Karşıyaka taraftarımızdan ve camiamızdan hiçbir kimse daha büyük ve daha değerli değildir. Kişiler, yöneticiler, başkanlar, geçici ama KARŞIYAKA SPOR KULÜBÜ yıkılmaz bir koca çınardır. Bu nedenlerle, Kulübümüzün ileride daha güzel ve anlamlı başarılara adım atmasını ve kurumsal ve profesyonel bir yönetim yapısı ile olması gereken yerlere ulaşmasını canı gönülden dilerek, Kulüpten olan tüm maddi alacaklarımı Kulübe hibe ederek yönetim kurulundan istifamı arz ediyorum. Gönül bağım ve Karşıyaka tutkum daima baki kalacak olup, gün gelir Kulübüm sorumluluğa ve göreve çağırır ise, sağlık ve koşullar elverdiği sürece, bize verilecek görevleri yerine getirmeye her zaman amadeyim.
Sizleri saygı ve sevgiyle selamlıyorum, hoşça kalın.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu