Genel

Ceylanpınar’da 2 Sağlıkçıya Şiddet Uygulayan Saldırganlar Gözaltına Alındı!

ceylanpınar şiddet

Türkiye’de dün akşam saatlerinde Şanlıurfa’nın Ceylanpınar İlçesi’nde bulunan devlet hastanesinde sağlıkta şiddet olayı yaşandı. Hastanede iki sağlık çalışanına saldıran 3 hasta yakını sağlık çalışanları Songül Közlü ve İbrahim Halil Öztürk’e fiziksel şiddet uyguladı. Olay dün akşam saatlerinde Ceylanpınar Devlet Hastanesi’nin acil servisinden yaşandı. Hasta yakınları ile sağlık çalışanları arasında yaşanan tartışma sonrasında hasta yakınları fiziksel saldırı gerçekleştirdi. Olay kameralara yansıdı, sosyal medyada tepkilere neden oldu. 2 hemşire tedavi altına alındı, olayın failleri olan 3 kişi gözaltına alındı. Olayla ilgili açıklama yapan Şanlıurfa Valiliği, saldırıya uğrayan 2 sağlık çalışanının tedaviye alındığını, olayın faillerinin ise adli makamlarca gözaltına alındığını açıkladı. Şanlıurfa Valisi Salih Ayhan, şiddet olayını kınadı, geçmiş olsun dileğinde bulundu. 

şiddet urfa

Sendikalardan Tepki Yağdı!

ses urfa

Ceylanpınar Devlet Hastanesi’nde yaşanan şiddet olayına ilişkin sendikalar da tepki gösterdi. SES Urfa Şubesi, “Yine bir şiddet vakası. Ceylanpınar Devlet Hastanesi’nde çalışan sağlık emekçisi arkadaşlarımız hasta yakınları tarafından darp edilmiştir. Şiddeti kışkırtan söylemlere son verilsin etkili bir şiddet yasası çıkarılsın. Artık yeter!” açıklaması yaptı. 

hepsen urfa

HEP-SEN Genel Merkezi de saldırı olayına ait görüntüyü twitter hesabından paylaşarak, “Şanlıurfa Ceylanpınar’dan gelen sağlıkta şiddet görüntüyle sarılsıldık. Şiddete maruz kalan meslektaşımıza geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz. Sağlıkta şiddet durumunda meslektaşlarımız için hukuk birimimizle yanında olduğumuzu tekrar beyan ediyoruz. Sağlıkta şiddet vatana da ihanettir” açıklamasında bulundu. 

genç sağlık sendikası

Genç Sağlık Sendikası Kadın Kolları Komitesi de açıklama yaparak, “Şanlıurfa Ceylanpınar Devlet Hastanesi’nde meslektaşımıza yapılan çirkin saldırıyı kınıyoruz. Sendika avukatlarımız aracılığıyla hukuki olarak olayın takipçisi olacağız” şeklinde açıklama yaptı. (BSHA – Bilim ve Sağlık Haber Ajansı) 

  Sağlıkta Şiddete Karşı Gri Kod Uygulaması Başlıyor !

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu