Genel

Depremden Etkilenen Öğretmenlerin Yer Değişikliği Başvurusu 5 Temmuz’da Başlıyor

Depremden Etkilenen Öğretmenlerin Yer Değişikliği Başvurusu 5 Temmuz’da Başlıyor!

6 Şubat tarihinde gerçekleşmiş olan depremden ağır etkilenen illerde görev yapan öğretmenler için iller arası yer değiştirme başvurusu MEB tarafından duyuruldu.

Adıyaman, Hatay, Kahramanmaraş ve Malatya İlleri ile Gaziantep ilinin İslahiye ve Nurdağı ilçelerinde görevini sürdüren öğretmenler 22 il kapsamında iller arasında isteğe bağlı yer değiştirme başvurusunda bulunabilecek.

6 Şubat 2023 tarihinde meydana gelen Kahramanmaraş merkezli depremlerden ağır derecede etkilenen bölgede öğretmen kadrolarında görev yapanların iller arası isteğe bağlı yer değişikliği işlemi için 5-7 Temmuz 2023 tarihleri arasında başvurular yapılabilecek, 10 Temmuz 2023 tarihinde ise atamalar gerçekleştirilecek.

Depremden Etkilenen Öğretmenlerin Yer Değişikliği Başvurusu 5 Temmuz’da Başlıyor!
Depremden Etkilenen Öğretmenlerin Yer Değişikliği Başvurusu 5 Temmuz’da Başlıyor!

Deprem Bölgesinde Belli Bir Süre Görev Yapma Şartı Yok!

Yapılacak yer değişikliği başvurularında öğretmenler; İstanbul, Adıyaman, Ağrı, Ardahan, Batman, Bingöl, Bitlis, Diyarbakır, Erzincan, Erzurum, Gaziantep, Hakkâri, Hatay, Iğdır, Kahramanmaraş, Kars, Mardin, Muş, Siirt, Şırnak, Şanlıurfa ve Van olmak üzere 22 ilde yer alan eğitim kurumlarına atama talep edebilecekler. Öğretmenler yer değişikliği başvurusunu, bulundukları ilde herhangi bir süre görev yapması şartı aranmadan gerçekleştirebilecekler.  (BSHA – Bilim ve Sağlık Haber Ajansı)

  Kosova Türkiye Adli Bilimler Kongresi Foçada Başladı

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu