Genel

Hemşireler Bahçe Düzenlemesi İçin Görevlendirildi İddiası !

İzmir Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi hastane yönetimini tarafından sağlık çalışanlarına mobbing yapıldığı iddialarıyla gündeme geldi. Öte yandan Hasta yönetiminin, Yenidoğan Hemşireleri İzmir Bayraklı Şehir Hastanesi’ne ‘Bahçe Düzenlemesi’ işi için görevlendirildiği öne sürüldü.

Memur Sen İzmir İl Başkanı ve Sağlık-Sen 1 Nolu Şube Başkanı Gençer Yılmaz, İzmir Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde yaşanan bir takım olaylar ile ilgili basın açıklamasında bulundu. İzmir Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde sağlık çalışanlarının Hastane yönetiminin haksız uygulamaları , baskı ve mobbing nedeniyle isyan ettiğini anlatan Yılmaz, Bilim ve Sağlık Haber Ajansı’na (BSHA) açıklamalarda bulundu.

Tepecik Kadın Doğum Hastanesi’nde Keyfi Görevlendirme

“Özellikle kadın doğum ek binasında keyfi görevlendirmeler hat safhada, bu konuyu başhekimin kendisine bizzat iletmemize rağmen herhangi bir düzelme olmadı” diyen Yılmaz, “Hala daha bazı kişilere ayrıcalıklı olarak davranılıyor. Mezuniyeti uygun olmayan ya da alanda sertifikalı hemşireler var iken sertifikasız kişiler sorumlu hemşire olarak görevlendirilmeye devam ediliyor. Şehir hastanesine yapılan görevlendirmeler ise tam bir skandal. Yenidoğan hemşireleri şehir hastanesine bahçe düzenlemesine görevlendirilirken hastanedeki yenidoğan hemşireleri fazla nöbet tutulmaya zorlanıyor. Fedakarlık adı altında insanlar eziliyor. Hastane sağlık personelleri isyan halinde . Şehir hastanesinin açılışı bahane edilerek keyfi birim değişikliklerinin yapılıyor ,  sorumlu hemşirelere bile nöbet yazılmaya çalışılıyor. Sağlık çalışanları, yaşananların CİMER’e bildirildiğini ancak CİMER’den başhekimliğe gönderilen şikayet dilekçesinden hiçbir sonuç elde edemediklerini söylüyor”

Başhekimin Bir Daha Şikayette Bulunmayacaksın” Dediği İddiası

Yılmaz, sözlerine şöyle devam etti, “Başhekim yardımcılarının ise şikayet eden çalışanlara  ‘Bir daha şikayette bulunmayacaksınız’  dediği ve bir anlamda mobbing uygulandığı iddia ediliyor!

Memur Sen İzmir İl Başkanı ve Sağlık-Sen 1 Nolu Şube Başkanı Gençer Yılmaz, İzmir Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde yaşanan bir takım olaylar ile ilgili basın açıklamasında bulundu.
Memur Sen İzmir İl Başkanı ve Sağlık-Sen 1 Nolu Şube Başkanı Gençer Yılmaz, İzmir Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde yaşanan bir takım olaylar ile ilgili basın açıklamasında bulundu.

Tepecik Hastanesi’nde Tıbbı Sekreterlmere Ayrı Mesai Uygulaması

“Tepecikte Başhekimin akla ziyan uygulamaları maalesef devam ediyor. Dün verilen yazılı bir talimat ile Sadece tıbbi sekreterlere yönelik bir mesai uygulaması başlatılmış” diyen Yılmaz, “Doktorundan hemşiresine temizlik elemanından güvenliğe bütün personel için çalışma saatleri 16.00 olarak uygulanırken sadece tıbbi sekreterler 17.00 ye kadar beklemesi istenmiş. Bu tam anlamı ile  bir meslek grubuna dönük olarak yapılan baskı ve mobbingdir. Daha önce de aynı meslek gurubuna dönük olarak kıyafet dayatılması yapıldı. Engelli personellere bile kıyafet konusunda baskı yapıldı. Şehir hastanesi açılacak diye sabrettik. Fakat bıçak kemiğe dayandı. Biz tıbbi sekreter arkadaşlarımızın yanındayız . Bu haksız ve hukuksuz uygulamanın bir an önce düzeltilmesini istiyoruz. Poliklinikte hekim arkadaşını çalıştıramayan başhekimin gücü Tıbbi sekretere yetiyor anlaşılan. Sağlık sen olarak üyemiz olsun ya da olmasın hakkında tutanak tutulan ya da cezai işlem başlatılan bütün tıbbi sekreter arkadaşlarımıza hukuki destek vereceğiz ve onlara sahip çıkacağız. Başhekime buradan sesleniyorum. Hastanenin kurumsal sosyal medya hesabından özel paylaşımlarını yaparak reklam yapacağını düşünüyorsan yanılıyorsun. Çalışan personellerin sesini dinle . Mobbing ve baskıyı durdur. Biz inanıyoruz ki bu durum Şehir hastanesinin açılması ile birlikte düzelecektir. Biz liyakatsiz yöneticilerin buralarda olmasından duyduğumuz rahatsızlığı her platformda dile getirmeye devam edeceğiz. Hiç kimse sağlık çalışanlarının emeğinin üzerine kendi kariyer planını inşa edemez” (BSHA – Bilim ve Sağlık Haber Ajansı)

  Doç. Dr. Hakan Yurdanur: Hayvan Saldırıları Politiktir!

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu