Genel

SGK Eylemleri Tam Gaz Devam: “Haklarımızı Alana Kadar Alanlardayız!”

bes eylem 6 nisan

SGK Eylemleri devam ediyor. Tüm il genelinde iş bırakma eylemi yapan BES’e bağlı SGK çalışanları, “haklarımızı alana kadar alanlarda mücadelemize devam edeceğiz” mesajı yolladı.

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) çalışanları tüm ülke genelindeki eylemlerine devam ediyor. Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu’na (KESK) bağlı Büro Emekçileri Sendikası’na (BES) bağlı SGK çalışanları ülke genelinde iş bırakma eylemi yaparak taleplerini yineledi. Ankara SGK İl Müdürlüğü başta olmak üzere tüm İstanbul, İzmir ve tüm ülke genelindeki SGK il müdürlükleri önünde taleplerini haykıran çalışanlar iş bırakarak taleplerini dile getirdi.

bes berdicioğlu

mersin bes

bes eylem

Berdicioğlu: “Mücadeleden Vazgeçmeyeceğiz”

BES Genel Başkanı Bahadır Berdicioğlu, konuşmasında KESK ve BES olarak haksızlıklarla mücadeleden asla vazgeçemediklerini bundan sonrada vazgeçmeyeceklerini söylererek SGK emekçilerinin haklarını alana kadar alanlarda olacaklarını söyledi. Berdicioğlu, “Uzun süreden beri eylemlerde bulunan arkadaşlarımızın taleplerinin karşılanması noktasında somut adım atılmadı. O nedenle bugün alanlardayız. Taleplerimiz hayata geçene kadar alanlarda olacağız. Haklarımız, özgürlüklerimiz için mücadeleden asla vazgeçmedik bundan sonra da vazgeçmeyeceğiz. Ülkemizde uzun süreden beri ekonomik krizle karşı karşıyayız. İktidarın ekonomiyi yönetememesi nedeniyle çöküş yaşanıyor. Deprem felaketinde de gördük ki iktidarın neoliberal politikaları, kamuyu tasfiye eden, sermayeden yana politikaları çökmüştür. Bugün depremin 60. günü hala acımız yasımız büyük. Bu iktidara karşı mücadelemizi büyüterek artıracağız. İşsizlik, yoksulluk, ekonomik kriz konularında TÜİK’in sahte rakam verileriyle belirlenen ücretleri kabul etmiyoruz. Yoksulluk sınırı bizim hesaplarımıza göre 32 Bin TL, açlık sınırı 10 bin TL üzerindedir. Ortalama bir kamu emekçisi maaşı yoksulluk sınırı ile açlık sınırı arasında sıkışmıştır. Yoksulluğa hayır diyoruz. Sosyal Güvenlik Kurumu çalışanı kamu emekçilerinin uzun süreden beri iş bırakarak, iş yavaşlatarak tüm sosyal güvenlik çalışanları ile mücadeleyi birleştirerek devam ediyoruz. KHK ile ile iptal edilen ikramiyelerimiz yeniden ödensin! 3600 ek gösterge düzenlemesiyle kamudaki ayrımcılık ortadan kaldırılsın! SGK çalışanlarının da ek gösterge talepleri karşılansın! EYT ile birlikte çok yoğun bir iş yüküyle çalışan arkadaşlarımızın ek ödemelerinin artırılmasını, yol yemek ücretlerinin kamudan karşılanmasını talep ediyoruz. Yolunuz, yolumuz açık olsun! Birleşe birleşe kazanacağız!” diye konuştu.  (BSHA – Bilim ve Sağlık Haber Ajansı) 

  Sağlık Bakanlığı SABİM Davasında Geri Adım Attı

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu